Polscy piłkarze przyzwyczaili się do klubów po powrocie z wrześniowego zgrupowania. Za kilkanaście dni znów jednak zamienią trykoty drużyn na biało-czerwoną koszulkę. Powołania może spodziewać się Kacper Urbański, który za kadencji Michała Probierza dostaje dużo szans. Pomocnik Bolonii korzysta także z nadarzających się okazji w klubie. Ostatni mecz z Monzą zapamięta być może już na całe życie.

Kacper Urbański z premierową bramką w seniorskim futbolu

Kacper Urbański przed kilkoma dniami otrzymał szansę pierwszego występu w Lidze Mistrzów. Bolonia, która wróciła na najwyższy szczebel europucharów po 60 latach, zremisowała z Szachtarem Donieck, a jednym z bohaterów był Łukasz Skorupski. Młodszy z kadrowiczów Probierza pojawił się tylko w końcówce.

W pojedynku z Monzą Urbański wystąpił od pierwszego gwizdka sędziego. W 24. minucie dokonał tego, o czym od dawna marzył. Po dośrodkowaniu z lewej strony Charalamposa Lykogiannisa Urbański wbiegł w pole karne i niepilnowany oddał strzał głową. Piłka poleciała w róg bramki Stefano Turatiego. Włoski bramkarz nie mógł tego wybronić. Bolonia wyszła na prowadzenie, a Urbański mógł celebrować pierwszego gola w seniorskim futbolu, a zarazem w Serie A.

Monza zdołała wyrównać jeszcze przed przerwą za sprawą Milana Djuricia, lecz ostatecznie to goście z Bolonii cieszyli się z trzech punktów. Decydującą o losach zwycięstwa bramkę zdobył w 80. minucie Santiago Castro. Goście wygrali 2:1, co oznaczało bardzo cenne trzy punkty.

Klub reprezentantów Polski walczy w Serie A

Bolonia Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego odniosła pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie Serie A. Do tej pory zgromadziła sześć punktów. W tabeli rozgrywek nieoczekiwanie Torino.