2 minuty i 12 sekund. Cristiano Ronaldo wzi±³ i wyszed³. “Zamkniêty rozdzia³” M¦

0
10

To był najlepszy mecz mundialu w Katarze. Pierwsza połowa nie przyniosła ani jednej bramki. Ale w drugiej był cały festiwal. Zaczęła Portugalia, która w dość kontrowersyjnych okolicznościach otrzymała rzut karny za faul na Cristiano Ronaldo. Piłkarze reprezentacji Ghany nie mogli w to uwierzyć. Nie mógł też tego zrobić ich trener, który na pomeczowej konferencji mówił, że to “nagroda od sędziów”. Do piłki podszedł sam poszkodowany. Strzelił mocno w górny róg bramki i świętował historycznego wręcz gola. Ronaldo stał się jedynym piłkarzem w historii, który strzelał na pięciu mundialach

Michniewicz odpowiada dziennikarzowi. “Byliśmy najgorsi?”

Do końca spotkania padły jeszcze cztery bramki. Dwie dla Ghany i dwie dla Portugalii. Mecz zakończył się wynikiem 3:2, choć mało brakowało, a byłby remis. Fatalny błąd w 100. minucie popełnił Diogo Costa, który wypuścił sobie piłkę w polu karnym, nie zważając na to, że za jego plecami znajduje się Inaki Williams. Na jego szczęście napastnik poślizgnął się i nie był w stanie oddać celnego strzału na wagę remisu.

Alarm w Brazylii. Fatalne wieści po meczu. Chodzi o Neymara. “Niepokojące”

Ronaldo został wybrany MVP, ale z dziennikarzami nie porozmawiał

Tuż po meczu dowiedzieliśmy się, że Cristiano Ronaldo został wybrany najlepszym piłkarzem tego meczu. Razem z selekcjonerem reprezentacji Portugalii pojawił się też na pomeczowej konferencji prasowej. Ale tam nie zagrzał miejsca na długo. Jak donoszą zagraniczne media, odpowiedział na zaledwie dwa pytania. Jedno z nich dotyczyło rozstania z Manchesterem United. Na nie odpowiedział krótko: “Jestem bardzo dumny z tego, co dzisiaj osiągnęliśmy. A ten rozdział jest dla mnie zamknięty. Jestem tutaj, aby wygrać. Reszta nie ma żadnego znaczenia”.

Wtedy Ronaldo nagle wstał i opuścił salę konferencyjną. Całość trwała dosłownie dwie minuty i 12 sekund. Nie odpowiedział na więcej pytań. Kilka dni temu Manchester United oficjalnie poinformował, że doszedł do porozumienia z Ronaldo w sprawie rozwiązania jego kontraktu. Od kilku miesięcy mówiono, że 37-latek nie czuje się dobrze w klubie. On sam w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że są osoby, które go tam najzwyczajniej nie chcą. Nie wiadomo jeszcze, jaki kierunek obierze słynny piłkarz.

Reprezentacja Portugalii prowadzi zaś w tabeli grupy H. Kolejnym rywalem będzie Urugwaj, z którym zmierzy się 28 listopada. Dzisiejszy rywal zmierzy się z kolei z Koreą Południową, która w pierwszym meczu na mundialu zremisowała 0:0 właśnie z Urugwajem.

Cristiano Ronaldo dał Portugalii prowadzenie, później dawał dziennikarzom autografyDla Cristiano Ronaldo łamie się zasady. “Sami robili mu zdjęcia, choć mieli za to zabierać akredytacje”