FC Barcelona – Real Sociedad: wynik i relacja z meczu 1/4 finału Pucharu Króla 2022/23 | Eurosport w TVN24

0
31

FC Barcelona – Real Sociedad 1:0 – trwa 2. połowa

bramka: Ousmane Dembele (52.)

czerwona kartka: Brais Mendez (41.)

Właśnie pojawiły się nowe informacje – pokaż

Raphinha huknął z dystansu, ale jego strzał został zablokowany.

Raphinha mocno dośrodkował w pole karne przeciwników, lecz Araujo nie zdołał dojść do strzału.

W zespole gości Robert Navarro zastąpił na boisku Kubo, a Jon Ander Olasagasti wszedł za Marina.

Pierwsze zmiany w Barcelonie – Franck Kessie i Raphinha weszli za Pedriego oraz Balde.

Kapitalny drybling w wykonaniu Dembele, z łatwością minął dwóch rywali, ale strzał był już zbyt słaby i piłka wylądowała w rękach bramkarza.

Goście sprawiają wrażenie, jakby nie zdawali sobie sprawy, że musza odrobić stratę gola. Nie walczą zbyt ambitnie w pressingu.

Frenkie De Jong w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę przed strzałem z bliskiej odległości.

Barcelona w ataku pozycyjnym, piłkarze z Kraju Basków głęboko cofnięci na własnej połowie.

Zakotłowało się w szesnastce gości. Gavi potężnie strzelał w poprzeczkę, Lewandowski również miał szansę, ale uderzył nad bramką.

Lewandowski szukał podaniem Dembele przed bramką, piłka nie dotarła jednak do Francuza.

Zubimendi ukarany żółtą kartą za faul na Gavim.

Gavi przewrócił się w polu karnym przeciwników po dwójkowym zagraniu z De Jongiem. Arbiter nakazał mu się podnieść, nie dopatrzył się żadnego przewinienia.

Sorloth stanął przed idealną szansą do wyrównania, ale z kilku metrów nie zdołał skierować piłki w bramkę i przeniósł ją nad poprzeczką.

Następna żółta kartka dla gospodarzy w krótkim odstępie czasu, tym razem ukarany Pedri.

Barrenetxea nieczysto powstrzymywany przed polem karnym przez Busquetsa. Gracz Barcy ukarany żółtą kartką.

Atak drużyny z San Sebastian przerwany faulem w środku pola.

GOOOOOOOOOOOOOL! Dembele daje prowadzenie Barcelonie! Popisał się dynamicznym rajdem, uwagę obrońców skupiał na sobie jeszcze Lewandowski i Francuz otworzył wynik mocnym strzałem.

Kounde fatalnie skiksował przy próbie strzału na bramkę przeciwników.

Dośrodkowanie Dembele w polu karnym gości, żaden z jego kolegów nie zdołał jednak dojść do futbolówki.

Sporo walki w pierwszych minutach drugiej połowy, czekamy na więcej gry w piłkę.

Araujo ucierpiał w walce o górną piłkę z Sorlothem.

Dwie roszady w zespole Realu Sociedad – Diego Rico Salguero i Mikel Oyarzabal zastąpieni przez Aihena Munoza i Andera Barrenetxę.

Piłkarze wracają z szatni na boisko. Za chwilę początek drugiej części meczu.

Sędzia odgwizdał koniec pierwszej odsłony.

Kounde sfaulował w ofensywie, wygląda na to, że w pierwszej połowie nie doczekamy się goli.

Strzał Pedriego ze środka pola karnego zablokowany przez rywali.

3 minuty doliczone do pierwszej połowy.

Jules Kounde wcielił się w rolę napastnika, ale z ostrego kąta nie trafił w bramkę.

Lewandowski jednym dotknięciem piłki kapitalnie dograł do atakującego Gaviego, ale młody gracz gospodarzy dał się złapać na niewielkim spalonym.

Zmiana decyzji! Sędzia obejrzał jeszcze ostatni faul na monitorze i wyrzucił Mendeza z boiska! Gracz gości niebezpiecznie nadepnął na staw skokowy kapitana Barcy.

Źródło: Getty Images
Brais Mendez przesadzał z agresją i nie dokończył nawet pierwszej połowy

Coraz ostrzejsza gra na murawie, arbiter wreszcie sięgnął po żółtą kartkę, pokazując ją Mendezowi po starciu z Busquetsem.

Mendez ostro wjechał w nogi Lewandowskiego. Sędzia nie zdecydował się jednak na wyciągnięcie żółtej kartki.

Barcelona długo budowała swój atak, lecz zakończyło go nieudane podanie do Balde.

Pedri przypadkiem dostał w twarz od Braisa Mendeza, ale już doszedł do siebie.

Pedri oddał celny strzał z dystansu, Remiro spokojnie jednak obronił.

Takefusa Kubo trafia w poprzeczkę Barcelony! Japończyk niemal zaskoczył ter Stegena po fatalnej stracie Balde na własnej połowie.

Ekipa z Kraju Basków poza jednym wypadem w pierwszych minutach jeszcze nie pokazała się w ofensywie.

Zamieszanie pod bramką Realu Sociedad. Bliski przyjęcia piłki był Lewandowski, Polakowi niewiele zabrakło, by stanąć oko w oko z bramkarzem.

Busquets faulowany przed polem karnym gości. Była okazja z rzutu wolnego, ale zmarnowana przez kataloński zespół.

Christensen pewnie wybija piłkę dośrodkowaną w szesnastkę Barcy.

Obolały Polak na szczęście podniósł się już z murawy i jest gotowy wrócić do gry.

Lewandowski ucierpiał po mocnym starciu z Rico, potrzebuje pomocy medycznej.

De Jong dostał znakomite podanie od Dembele w polu karnym, na wślizgu próbował skierować futbolówkę w światło bramki, lecz zabrakło mu nieco precyzji.

Lewandowski złapany na niewielkim spalonym. Po chwili sponiewierał jeszcze jednego z rywali.

Dembele rozpędził się z piłką przy nodze, tuż przed szesnastką zdecydował się na strzał, ale uderzył obok słupka.

Alexander Sorloth ruszył do kontry, ale przesadził z walką fizyczną z Ronaldem Araujo i gra została przerwana.

Balde szukał podaniem Lewandowskiego w polu karnym, rywale w ostatniej chwili zdołali przeciąć tor lotu piłki.

Kapitan reprezentacji Polski faulowany w środku boiska.

Lewandowski posłał piłkę do siatki, ale trafiła ona jeszcze w De Jonga, który był na pozycji spalonej i sędzia nie uznał gola.

Tym razem Gavi nie wykorzystał okazji, uderzając tuż obok bramki.

Lewandowski przed pierwszą szansą na gola! Ter Stegen świetnie rozpoczął atak długim podaniem do Dembele, ten wypatrzyła w polu karnym Polaka, ale jego strzał został zablokowany.

Frenkie De Jong sfaulował Kubo w środkowej strefie boiska, walcząc o odbiór piłki.

Udane piąstkowanie Remiro, który wyjaśnił sytuację pod własną bramką.

Balde został zablokowany na skrzydle, ale Barcelona wywalczyła kolejny rzut rożny.

Alejandro Balde pokusił się o strzał z ostrego kąta, piłka przeleciała daleko od bramki.

Z szybką odpowiedzią ruszyła ekipa przyjezdnych, ale kataloński zespół poradził sobie we własnej szesnastce.

Nieudane dośrodkowanie Pedriego z narożnika, goście oddalili grę od swojego pola karnego.

Podanie Ousmane’a Dembele zablokowane. Korner dla Barcy.

Piłka w grze. Real Sociedad rozpoczął ze środka.

Jesus Gil Manzano wyprowadził zawodników na płytę boiska.

Obie drużyny ustawiają się już w tunelu przed wyjściem na murawę.

Do rozpoczęcia spotkania pozostał niespełna kwadrans. Piłkarze kończą rozgrzewkę.

Przedstawiliśmy już wyjściowy skład Barcelony. Tak z kolei wygląda podstawowe zestawienie Realu Sociedad:

Warto zwrócić uwagę na sędziego, który poprowadzi potyczkę na Camp Nou. To Jesus Gil Manzano, który wyrzucił Lewandowskiego z boiska w listopadowym meczu z Osasuną. Potem Polak został ukarany zawieszeniem na trzy ligowe mecze za gest rzekomej dezaprobaty wobec decyzji arbitra.

Robert Lewandowski o czerwonej kartce w meczu z Osasuną

Pozostałe pary fazy ćwierćfinałowej Copa del Rey tworzą: Osasuna – Sevilla, Valencia – Athletic Bilbao oraz Real Madryt – Atletico Madryt. Dwa ostatnie spotkania zostaną rozegrane w czwartek.

W ligowym starciu tych drużyn w obecnym sezonie Barca pewnie zwyciężyła 4:1 na wyjeździe. Lewandowski popisał się wówczas dubletem, a po jednym golu strzelili Ousmane Dembele i Ansu Fati.

Katalończycy w tej edycji Pucharu Króla nie mierzyli się jeszcze z tak wymagającym rywalem. W poprzednich rundach eliminowali drużyny z trzeciego poziomu rozgrywkowego: CF Intercity i AD Ceuta. Teraz na ich drodze stoi trzecia drużyna tabeli La Liga.

Polski napastnik rozpocznie dzisiejszy mecz w podstawowej jedenastce. Oto wyjściowy skład Barcelony:

Spotkanie na Camp Nou rozpocznie się o godzinie 21. Pucharowe rozgrywki to w styczniu jedyne okazje do gry dla Roberta Lewandowskiego.

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu FC Barcelona – Real Sociedad w ćwierćfinale Pucharu Króla.