Strona głównaSportHuberta Hurkacza nie da się zatrzymać! Świetny mecz i awans do półfinału...

Huberta Hurkacza nie da się zatrzymać! Świetny mecz i awans do półfinału ATP Metz

• Hurkacz po raz drugi w tym roku pokonał Rinderknecha. Najpierw zrobił to w Miami, a teraz w Metz
  • Polski tenisista od początku przejął inicjatywę i dyktował warunku na korcie, zwłaszcza w pierwszym secie. W drugim Francuz dzielnie walczył, ale nie był w stanie pokonać rywala
  • W półfinale rywalem 25-latka będzie Lorenzo Sonego. Znowu to broniący tytułu Hurkacz będzie faworytem
  • Więcej ciekawych historii przeczytasz w nowym serwisie PrzegladSportowy.Onet.pl. Sprawdź!

Faworytem tego spotkania był Hurkacz (10. ATP), który w 2022 r. już wygrał z Rinderknechem (60. ATP). Podczas turnieju w Miami było 7:6(5), 6:2 dla Polaka. To do tej pory było ich jedyne spotkanie. Tym razem analitycy również wskazywali na broniącego tytułu 25-latka, choć Francuz mógł liczyć na większe wsparcie od publiczności.

Hurkacz od początku starał się przejąć inicjatywę na korcie. Już w czwartym gemie przełamał swojego rywala, dzięki czemu prowadził 3:1. Do tego znakomicie serwował, z czym Rinderknech nie potrafił sobie poradzić. Dodatkowo popisywał się rewelacyjnymi akcjami, jak ta poniżej.

Obraz gry w drugiej części pierwszego seta nie uległ zmianie. Hurkacz w nieco ponad pół godziny wygrał 6:3 z Rinderknechem. Francuz zaczął prezentować się nieco lepiej, ale nie był w stanie rywalizować z Polakiem.