Tylko u nas: Znamy skład na Francję! Powrót do starego ustawienia

0
27

W spotkaniu z Argentyną na koniec grupowej rywalizacji selekcjoner zaskoczył, wystawiając w podstawowej jedenastce Karola Świderskiego, który do tej pory na mundialu w Katarze nie grał. Napastnik Charlotte FC nie zachwycił i na drugą połowę już nie wyszedł. Schodził przy stanie 0:0, a kilkadziesiąt sekund po zmianie stron padł pierwszy gol dla Argentyny. Ostatecznie przegraliśmy 0:2.

Według naszych informacji Świderski będzie jednym z dwóch zawodników z wyjściowego składu na tamten mecz, który tym razem zasiądzie na ławce rezerwowych. 25-letniego napastnika zastąpi Sebastian Szymański, który zaczynał mundial w podstawowym składzie. Pomocnik Feyenoordu Rotterdam grał do 72. minuty w starciu z Meksykiem (0:0). Jego zmiennikiem był wtedy Przemysław Frankowski, który potem wskoczył do wyjściowej jedenastki na spotkania z Arabią Saudyjską (2:0) i Argentyną.

Szymański, Piotr Zieliński i Frankowski będą wśród piłkarzy ustawionych za plecami jedynego napastnika, którym będzie Robert Lewandowski, a kwartet pomocników uzupełni powracający do podstawowego składu Jakub Kamiński. Pomocnik VfL Wolfsburg, najmłodszy reprezentant Polski w mundialowej kadrze, grał do tej pory we wszystkich meczach, ale tylko z Meksykiem od początku.

Michniewicz ponownie nie znalazł miejsca w jedenastce dla Arkadiusza Milika. Piłkarz Juventusu grał od początku jedynie z Arabią Saudyjską, wcześniej z Meksykiem pojawił się w ostatnich minutach, a przeciwko Argentynie nie grał wcale.