Przypomnijmy, że chirurg został wezwany na przesłuchanie tuż po wywiadzie w kanale Zero, w którym zarzucił placówce, że narażano w niej pacjentów na utratę życia. Ze słów Skiby wynika, że lekarz nie chciał wypowiadać się bez pełnomocnika.
– Świadek zakomunikował, że nie chce zeznawać bez udziału pełnomocnika. poinformował iż nie udało mu się do chwili obecnej ustanowić pełnomocnika, złożył krótkie oświadczenie w zakresie niemożności zeznawania w dniu dzisiejszym i wnosił o odroczenie terminu przesłuchania. Prokuratorzy referenci obu postępowań, którzy brali udział w przesłuchaniu, poinformowali świadka, że nie jest możliwe przełożenie tego terminu, biorąc pod uwagę iż świadek jest osobą, która posiada istotne informacje dotyczące dwóch postępowań, co komunikował wczoraj w godzinach wieczornych w nagraniu jednego z programów telewizyjnych – tłumaczył prok. Skiba.
– Przeanalizowaliśmy również te postępowania dotyczące zgonów, które miały nastąpić na SOR szpitala południowego. Jak na razie w żadnym z tych postępowań nie pojawia się nazwisko osoby doktora Dawida K. – dodał śledczy.
Więcej informacji wkrótce…













