-
Małgorzata Pępek powiedziała, że została przyjęta na badanie w szpitalu w Żywcu po otrzymaniu informacji o zwolnionym terminie.
-
Posłanka uzyskała termin badania po trzech tygodniach oczekiwania i nie była świadoma istnienia długiej kolejki.
-
Pępek stwierdziła, że od dawna jest krytyczna wobec funkcjonowania szpitala w Żywcu, powołując się na skargi mieszkańców i pracowników.
-
Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie
Informacje o tym, że posłanka Koalicji Obywatelskiej została wezwana na posiedzenie klubu KO w przyszłym tygodniu przekazał Polsat News Zbigniew Konwiński, przewodniczący klubu KO.
Sama Małgorzata Pępek skomentowała w rozmowie z Polsat News najnowsze medialne doniesienia. Jak informowali we wtorek rano dziennikarze portalu Zero, polityk z Koalicji Obywatelskiej została przyjęta na badanie w szpitalu w Żywcu poza kolejką.
Według ustaleń czas oczekiwania na tę usługę wnosił w Polsce średnio 23 miesiące, podczas gdy Pępek czekała na nią tylko trzy tygodnie.
– Czekałam, nie pamiętam dokładnie ile, może więcej niż trzy tygodnie. Ale umówiłam się na badanie normalnie, dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego – tłumaczyła.
Afera w szpitalu w Żywcu. Małgorzata Pępek tłumaczy
Posłanka przyznała, że o rejestrację poprosiła koleżankę, która pracuje w szpitalu. Podkreśliła jednak, iż w żaden sposób nie naciskała na pracowników placówki, aby zostać przyjętą przed innymi. – Poprosiłam, żeby mnie wpisano do kolejki – zaznaczyła.
– Otrzymałam telefon, że zwalnia się termin, że ktoś zrezygnował. Więc przyszłam na badanie i je zrobiłam (…). Nikogo nie chciałam urazić, nikomu nie chciałam zrobić żadnego problemu. Przyszłam grzecznie, no i tyle – mówiła.
Pępek przekazała też, że następnego dnia jej badanie „nagle stało się sprawą publiczną”. – W szpitalu działy się rzeczy niesympatyczne, wzywano moją koleżankę do pani dyrektor, która groziła, że ją zwolni. Panie, które były w rejestracji również miały nieprzyjemności i problemy. To po prostu jakieś niepoważne zachowanie – wskazała.
Pępek podkreśla, iż nie wiedziała, że zostaje przyjęta wcześniej. – Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że jest kolejka, nie sprawdzałam tego (…). Nie pomyślałabym nawet o żadnych problemach – podkreśliła.
Małgorzata Pępek przyjęta poza kolejką. „Gdybym wiedziała”
Posłanka KO zapewnia, że gdyby była świadoma istnienia kolejki, umówiłaby się na badanie prywatnie, a nie próbowała zrobić to w szpitalu. Ma jednak wątpliwości, co do zasadności medialnych doniesień.
– Ale nawet moja pracownica mi dzisiaj powiedziała, że w zeszłym roku robiła badanie i za trzy tygodnie dostała termin. Więc coś mi tutaj nie pasuje, ktoś tutaj kłamie, ktoś bezpośrednią nagonkę na moją osobę skierował – powiedziała.
Według informacji portalu Zero procedury kontrolne w szpitalu w Żywcu pozwoliły na wykrycie nieprawidłowości bezpośrednio po badaniu posłanki. W związku z tym skierowano do niej pismo, a usługi nie zgłoszono do rozliczenia na NFZ.
Małgorzata Pępek: Zawsze byłam krytyczna wobec szpitala w Żywcu
Dziennikarze zauważają, że po otrzymaniu dokumentu Pępek zmieniła nastawienie do funkcjonowania placówki. Wcześniej posłanka walczyła o dodatkowe fundusze dla szpitala i chwaliła jego władze. W 2025 roku, po badaniu, zaczęła natomiast je krytykować. Także do tych ustaleń polityk KO odniosła się w rozmowie z Polsat News.
Pępek podkreśliła, że regularnie otrzymuje skargi od mieszkańców i pracowników placówki na jej działanie. – Jeszcze wczoraj podczas dyżuru poselskiego otrzymywałam takie skargi. Ja zawsze byłam krytyczna wobec pracy tego szpitala – powiedziała.
– Pacjenci w tym szpitalu nie mają zapewnionej dobrej opieki i to jest moje zdanie, które będę podtrzymywać zawsze – podkreśliła.
Władze placówki w Żywcu nie odpowiedziały na prośbę o komentarz wystosowaną przez portal Zero, tłumacząc, że nie odnoszą się do indywidualnych spraw poszczególnych pacjentów.
-
Trzy tygodnie zamiast dwóch lat. Posłanka KO ominęła kolejkę w szpitalu?
-
Afera w Warszawskim Szpitalu Południowym. Nowe ruchy prokuratury







![Najlepsze uniwersytety i kierunki w Polsce [PERSPEKTYWY 2026] – pełna lista Najlepsze uniwersytety i kierunki w Polsce [PERSPEKTYWY 2026] – pełna lista](https://i.iplsc.com/-/000MYJAFW09BS2XJ-C461.jpg)





