• U wybrzeży Danii zaobserwowano kolejnego humbaka, który wpłynął do Morza Bałtyckiego przez cieśninę Mały Bełt.

  • Eksperci zauważyli, że humbak może być wychudzony i mieć infekcję, przez co grozi mu podobny los do zmarłego niedawno Timmy’emu.

  • Bałtyk nie jest odpowiednim środowiskiem dla wielorybów ze względu na płytkie wody, niskie zasolenie i ograniczoną bazę pokarmową.

  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Dania. Kolejny humbak wpłynął do Bałtyku. Będzie jak Timmy?

Humbak Timmy wpłynął do Bałtyku w marcu. Do maja próbowano go uratować – bezskutecznie-STRAFP

Share.
Exit mobile version