• W Słubicach i Toruniu odnotowano rekordowe temperatury 40,5 i 40,3 st. C, co oznacza pobicie dotychczasowego rekordu z 1921 roku.

  • Ekstremalne temperatury są skutkiem napływu zwrotnikowej masy powietrza z południa Europy i północnej Afryki, a po upałach przewidywane są silne burze z porywistym wiatrem i opadami.

  • Obecna fala upałów wpisuje się w długotrwały proces zmian klimatu, a według prognoz lato będzie ciepłe i suche, z licznymi gwałtownymi zjawiskami pogodowymi.

  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

„Możemy powiedzieć, że padł rekord temperatur w Polsce”

Upały ustąpią miejsca gwałtownym burzom

„Mamy do czynienia ze zmianami klimatu”

Tak upalnie w Polsce jeszcze nie było

  • Padł rekord temperatury. Nigdy wcześniej w czerwcu takiej nie zmierzono
  • Ostrzeżenia weszły w trzeci stopień. „Najlepiej zrezygnować z alkoholu”

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Share.
Exit mobile version