Służby o płonącym przy ul. Serbskiej autobusie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego otrzymały w piątek około godz. 7:30.
Poznań. Pożar autobusu MPK
Ogień rozprzestrzenił się bardzo szybko. W sieci pojawiły się nagrania i zdjęcia ukazujące pojazd w całości trawiony przez płomienie. Nad Poznaniem zawisł gęsty słup czarnego dymu.
Pasażerowie ewakuowani. Nikt nie ucierpiał
– Na miejsce dojechały trzy jednostki, ugasiły pożar. Akcja trwała około pół godziny – przekazał polsatnews.pl mł. bryg. Kamil Witoszko z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Według wstępnych ustaleń w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a pasażerowie zostali ewakuowani jeszcze przed przyjazdem służb.
Mł. bryg. Kamil Witoszko wyjaśnił, że na razie nie są znane przyczyny pożaru.













