Dokument podpisano po kolejnej, czterodniowej rundzie negocjacji między stronami w Waszyngtonie, w których Amerykanie odgrywali rolę mediatora.
– Z radością ogłaszamy zawarcie umowy ramowej między suwerennym rządem Libanu i oczywiście rządem Izraela, przy mediacji i wsparciu Stanów Zjednoczonych Ameryki – powiedział sekretarz stanu USA Marco Rubio podczas ceremonii podpisania umowy.
Rubio dodał, że porozumienie to „Stanowi początek tworzenia ram trwałego pokoju i bezpieczeństwa”.
Wkrótce więcej informacji…












