Jak przekazała rzeczniczka PGG Ewa Grudniok, do wypadku doszło o godzinie 18.39.
45-letni górnik zginął w kopalni Murcki-Staszic. Przygniotła go bryła kamienia
– 45-letni górnik pracujący w przodku chodnika odstawczego przy wierceniu otworów strzałowych został przygnieciony bryłą kamienia. Niestety, mimo udzielonej pomocy o godz. 19.19 lekarz stwierdził zgon – zrelacjonowała Grudniok. – Łączymy się w bólu z bliskimi i rodziną zmarłego – dodała.
Przyczyny i okoliczności wypadku zbada komisja Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach we współpracy z prokuraturą.
Trzeci wypadek w tym roku
Poniedziałkowy wypadek był trzecim w tym roku śmiertelnym w polskiej kopalni węgla kamiennego i piątym w całym polskim górnictwie – do dwóch innych doszło w zakładach odkrywkowych. W 2025 r. w całym polskim górnictwie doszło do 16 wypadków śmiertelnych, w tym 12 w kopalniach węgla kamiennego.












